Niedziela Miłosierdzia Bożego - 19 IV 2020

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczajmy modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną a także wszystkich samotnych, chorych dotkniętych epidemią powierzajmy naszej Matce Maryi.

2. W oparciu o Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń w związku z wystąpieniem stanu epidemii, nałożony zostaje obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania w obiektach kultu religijnego. Z tego obowiązku zwolnieni są duchowni sprawujący kult religijny.

3. Zgodnie z kolejnym rozporządzeniem, od 20.04.2020 roku (od poniedziałku), może przebywać w kościele 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Od jutra więc w naszym Sanktuarium w Mszach Świętych może uczestniczyć maksymalnie 30 osób, nie licząc Księży i posługujących przy ołtarzu.

4. Pan Ryszard Karwowski , były Dyrektor Szkoły Rolniczej w Miedznie napisał książkę - album pt. Miedzna i okolice, wczoraj i dziś. To książka o historii ale też teraźniejszości naszej Gminy. Wielu z nas może odnaleźć w niej swoich przodków, ale i nas samych. Zachęcamy do jej zakupienia- cena 90 zł. Książkę można kupić w zakrystii lub w domu autora ul. 3-go Maja 15.

5. Bóg zapłać Wszystkim, którzy łączą się duchowo z naszym Sanktuarium, którzy wpłacają ofiary na utrzymanie Parafii na konto bankowe lub bezpośrednio duszpasterzom. Niech Maryja Miedzeńska Matka Pocieszenia wyprasza radość smutnym, pociechę i nadzieję samotnym, siłę miłości naszym rodzinom. Pozostańmy z Bogiem i w zdrowiu. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".