XVII Niedziela Zwykła - 28 VII 2019

1.   Dziś po każdej  Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Będziemy dziękować i prosić o szczęśliwą drogę i bezpieczną podróż. Każdy też będzie mógł w tym dniu wziąć udział w akcji organizowanej przez MIVA Polska – Akcji św. Krzysztof – „ podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże” i złożyć swoją ofiarę do puszki na ten cel. Misjonarze polscy dzięki tej akcji otrzymują do krajów misyjnych środki transportu. Liczymy na wsparcie tego celu.

2.   Zbliża się czas wyruszenia 29 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 29.07. /od poniedziałku/ rozpoczną się zapisy do Grupy Węgrowskiej na starej plebanii w Węgrowie w godz. 16.00 -17.30. Pielgrzymi z Węgrowa wyruszają 2.08. po Mszy św. w Bazylice o godz. 9.00. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”, a jeśli ktoś nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy.

3.   Po wysłuchaniu dzisiejszego apelu , włączajmy się w modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania kogoś z nałogu pijaństwa warto ofiarować Panu Bogu swoją trzeźwość lub abstynencję.

4.   W piątek 2.08. ok 18.15. przyjdą do nas na nocleg pielgrzymi Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę -ok 200 osób . Przyjmijmy ich jak co roku do swoich domów. O 21.00. zapraszamy na wspólny Apel Jasnogórski. 3.08. w sobotę o godz. 7.00. Msza św. z pielgrzymami. W niedzielę 4.08. gościć będziemy białostocką rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę.

5.       Jeśli nie możemy podjąć tego fizycznego wysiłku, możemy w dniach 2.08.-15.08. przychodząc do kościoła uczestniczyć możemy w pielgrzymowaniu duchowym. Podczas Mszy św. będą czytane rozważania pielgrzymkowe, a na zakończenie odmówimy dziesiątek Różańca św.

6. W tym tygodniu wypada:

- I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
- I piątek miesiąca- po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i Nab. do Serca Jezusa
- I sobota miesiąca. Nabożeństwo do MB Miedzeńskiej. Kolejne z cyklu miedzeńskich nabożeństw różańcowych. Tytułem modlitwy będzie III taj. światła - Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Początek modlitwy o godz. 18.00. przy kaplicy objawienia Maryi, później procesja różańcowa do Sanktuarium, gdzie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Na zakończenie będzie sprawowana Msza św. w intencjach obecnych na nabożeństwie i tych złożonych do skrzynki przy wyjściu z kościoła. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEJ MODLITWIE.

7.       Za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 11.30. adoracja Najśw. Sakramentu zmiana taj. różańcowych.

8.       Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".