Niedziela Palmowa - 14 IV 2019

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Podczas wszystkich Mszy Św. poświęcenie palm. Po Mszy św. o godz. 17.00 tradycyjnie sprzed naszego Sanktuarium rozpoczniemy Drogę Krzyżową ulicami Miedzny. Po Mszy św. o 9.00. rozstrzygnięcie konkursu palm wielkanocnych.

2. Odwiedziny ze Spowiedzią i Komunią Św., w domach osób chorych, które można zgłaszać do dziś w zakrystii i kancelarii: - w poniedziałek 15.04. od godz. 9.00. do 12.00.

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

- Wielki Czwartek.Celebrowana jest w tym dniu Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz: 18:00, na pamiątkę Ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy. Po Komunii Św., Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Kaplicy Adoracji, tzw. Ciemnicy, upamiętniającej pojmanie w Ogrójcu. Na znak smutku zostanie obnażony ołtarz.

W czasie Mszy św. dzieci kl. III przygotowujące sie do I Komunii otrzymają książeczki do nabożeństwa. Adoracja do godz: 21:00.

- Wielki Piątek   Zachowajmy post ścisły (całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta). Niech towarzyszy nam modlitwa i zaduma nad Tajemnicą Męki i Śmierci Chrystusa. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Od godz: 8:00 do wieczornej liturgii Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz.18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja do godziny 21:00.

- Wielka Sobota  Wielka Sobota jest dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz: 8:00 do wieczornej liturgii. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Warto w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9.00. dwóch księży rozpocznie objazd jak w latach ubiegłych. Prosimy o pojazdy z wioski do wioski. Poświęcenie pokarmów w kościele o godz. 11.00., 12.00., 13.00..

W sobotni wieczór o godz. 19:00 rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. To uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia, w czasie której wsłuchamy się w najważniejsze wydarzenia z historii zbawienia i która oznajmi namZmartwychwstanie Chrystusa. Prosimy o zabranie świec, będziemy uczestniczyli w obrzędzie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Adoracja zgodnie z tradycją będzie trwała od zakończenia liturgii przez całą noc. Wspólnota Przyjaciół Oblubieńca wraz z zaproszonymi Gośćmi przygotowali wspólną adorację, która rozpocznie się o godz. 22.00. Prosimy strażaków naszej parafii z poszczególnych miejscowości o wystawienie straży przy Grobie Pańskim, jak było w ubiegłych latach. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, zachęcamy do licznego udziału wszystkich Parafian i Gości. Spowiedź 30 min przed każdym Nabożeństwem i po Nabożeństwach w czasie adoracji.

4. W Niedzielę Wielkanocną uroczyście obchodzimy pamiątkę Zmartwychwstania Pańskiego; o godz. 6.00 uroczysta Rezurekcja z procesją wokół kościoła. Zachęcamy do czynnego udziału w tej procesji noszących chorągwie, feretrony, dzieci sypiące kwiaty, służbę liturgiczną. Następne Msze św. o godz. 9.00 i 11.30. W Wólce Miedzyńskiej o 10.15. w Międzylesiu o godz. 10.30. Nie ma Mszy św. wieczorowej.

5. Kandydatom do bierzmowania przypominamy o obowiązku wzięcia udziału w liturgiach Triduum Paschalnego.

6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w każdą Niedzielę.

7. Dzieci zbierające jałmużnę wielkopostną do skarbonek Caritas prosimy o przyniesienie skarbonek w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę ,zauważmy tygodnik " Niedziela".