III Niedziela Zwykła - 26 I 2020

1. Dziś Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka. Sięgnijmy dziś w naszych domach po tekst Biblii. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dzieci z klas III, które mają przystąpić do
I Komunii św.

2. W tym tygodniu wypada:

- I sobota miesiąca- po Mszy św. o 17.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy do MB Miedzeńskiej.

- za tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 11.30. adoracja Najsiętszego Sakramentu i zmiana taj. różańcowych.

3. Zakończyliśmy  wizytę duszpasterską – „kolędę” w domach i rodzinach naszej parafii. W większości nasi Parafianie podchodzili do kolędy poważnie,
z szacunkiem i w duchu wiary, że Bóg przychodzi ze swoim błogosławieństwem do naszych domów. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, podwożenie ks., za wspólne posiłki oraz życzliwe i gościnne przyjęcie. Gdybyśmy kogoś ominęli lub nie była możliwa wizyta księdza w określonym terminie, prosimy o zgłoszenie w zakrystii i ustalenie nowego terminu spotkania.

4. W przyszłą niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej i XXIV Dzień Życia Konsekrowanego. Podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – Światłość na oświecenie pogan. Msze Święte w porządku niedzielnym.

Wieczorem 2 lutego w całej diecezji w godz. Apelu Jasnogórskiego gromadzimy się w rodzinach na modlitwie, powierzając Ojczyznę, parafię, kapłanów i rodziny Bogu. Modlitwa niech przebiega według porządku, który jest w folderze otrzymanym przez rodzinę podczas kolędy. Kto nie otrzymał folderu może go wziąć w następną niedzielę ze stolika przy wyjściu z kościoła.Taca przeznaczona jest na zakony.

5. Tradycyjnie od 17.02.- 22.02. organizujemy ferie dla dzieci w Domu Pielgrzyma. Szczegóły na plakatach.

6. Bóg zapłać za ofiary dziś składane na tacę . Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".