II Niedziela po Bożym Narodzeniu - 5 I 2020

1. Dziś I niedziela miesiąca - po Mszy św. 11.30. adoracja i zmiana taj. różańca.

2. 6.01.2020. w poniedziałek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Msze Święte odprawiane będą jak w niedzielę. Tego dnia w kościele pobłogosławimy przygotowane przez Pana Kościelnego ,kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: K+M+B i cyfry roku Pańskiego 2020. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary. Ofiary składane na tace w tym dniu przeznaczone są na misje. W tym dniu po Mszy Świętej o 17.00. zapraszamy wszystkich Parafian na słuchanie i wspólne śpiewanie kolęd pod hasłem "Kolędować Małemu".

3. 7.01. we wtorek zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę św. o godz. 17.00. Przewodniczył Jej będzie J.E. Ks. Bp Piotr Sawczuk. To pierwsza wizyta Ks. Bpa w naszym Sanktuarium. Wizyta związana jest z diecezjalnym spotkaniem opłatkowym Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Napełnijmy świątynię naszą obecnością.

4. Porządek wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

ŚRODA . 8.01.

od 9:00   jeden kapłan – Tchórzowa.

od   15:00 jeden kapłan – Miedzna ul. Sokołowska i ul. 1000-lecia.

CZWARTEK 9.01.

od 9:00 dwóch kapłanów – Kolonie Żeleźniki  ( lewa i prawa strona).

PIĄTEK 10.01.

od 9:00 dwóch kapłanów – Żeleźniki

SOBOTA 11.01.

od 9.00. dwóch kapłanów - Orzeszówka

5. Młodzież z KSM-u dziękuje za życzliwe przyjęcie podczas tegorocznego kolędowania. Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli zorganizować kolejne akcje i wspólne wyjazdy. Jednocześnie informujemy, że kolędowanie w Międzylesiu i Wólce Miedzyńskiej z racji poniedziałkowego koncertu kolędowego  odbędzie się dziś od godz. 16.

6. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W tym dniu odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

7.  Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela" - 6 zł. Przyjmujemy prenumeratę na I kwartał tygodnika ( 78 zł).