IV Niedziela Adwentu - 22 XII 2019

1. Dziś w Domu Pielgrzyma spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św.
o godz. 11.30.

2. We wtorek 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno się spożywać alkoholu. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy, odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę oraz za naszych zmarłych. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.

Pasterkę w Kaplicy w Międzylesiu odprawimy o godz. 22.00.
W Miedzeńskim Sanktuarium odprawimy Pasterkę o godz. 24.00.

3. We środę 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte o godz. 9.00 Sanktuarium, 10.15- Kaplica Wólka Miedzyńska, godz. 11.30.Sanktuarium.

Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Międzylesiu i w Miedznie o godz. 17.00.

4. We czwartek 26 grudnia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby KUL-u.

5. Harcerze przynieśli do kościoła Betlejemskie Światło Pokoju.
Po Mszach św. można wziąć je do naszych domów.

6. Bóg zapłać Parafianom za ofiarowanie i Państwu Radnym parafialnym za zebranie ofiar na wymianę sieci elektrycznej
w kościele:

- P. Teresa Korzeniewska i P. Piotr Panufnik - od Mieszkańców Międzylesia

6. Wizytę duszpasterską zwaną „kolędą” w rodzinach naszej Parafii rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia

Porządek:

SOBOTA 28.12. od godz. 9.00.   Wólka Miedzyńska 1 ks.
i Wrzoski 1 ks.

7. W dniach 27-29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie organizowane są rekolekcje dla młodzieży męskiej ze szkół średnich i starszych. Szczegółowe informacje w zakrystii. Rekolekcje są darmowe, zachęcamy do wzięcia w nich udziału.

8. Jak co roku młodzież z KSMu odwiedzi mieszkańców naszej parafii podtrzymując tradycję kolędowania. Bardzo prosimy o ich życzliwe przyjęcie. Oto plan kolędowania:

- 25 grudnia po godzinie 17:00 - Miedzna (strona prawa od kościoła
w kierunku Węgrowa, Orzeszówki oraz Wrzosek)
- 26 grudnia po godzinie 17:00 - Miedzna (strona lewa od szkoły
w kierunku Węgrowa i Żeleźnik)
- 27 grudnia od 16:00 - Wola Orzeszowska i Żeleźniki
- 28 grudnia od 16:00 - Poszewka i Wrotnów (bez kolonii)
- 30 grudnia od 16:00 - Wrzoski i Orzeszówka
- 6 stycznia od 16:00 - Międzyles (bez kolonii) i Wólka Miedzynska

9. Dnia 6 stycznia po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy wszystkich parafian na wspólne śpiewanie kolęd pod hasłem: Kolędować Małemu;. Będzie to okazja do posłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu dorosłych, młodzieży i dzieci. Zapraszamy na ten kolędowy wieczór.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na gaz do ogrzewania kościoła. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny numer tygodnika „Niedziela” z płytą z kolędami w cenie 10 zł.