II Niedziela Adwentu - 8 XII 2019

1. Dziękujemy ks. kan. Romanowi Kowerdziejowi za wygłoszenie nam nauk rekolekcyjnych. Ich treści przybliżające nas przez Maryję do spotkania z Chrystusem pozwalają nam łatwiej przygotowywać nasze życie i serce na Narodzenie Chrystusa. Wam Siostry i Bracia Bóg zapłać za obecność, za ofiary składane na tacę w czasie rekolekcji i te z dziś, przeznaczone do dyspozycji ks. Rekolekcjonisty.

                                     

2. Jutro obchodzimy 3 rocznicę śmierci Ks. Kan. Andrzeja Oleszczuka, polecajmy
w naszych modlitwach Jego duszę Miłosierdziu Bożemu.

3. Za tydzień w naszym Kościele przeżywać będziemy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.11.30 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. 

5.  Dziękujemy Panom Radnym za zebranie ofiar na wymianę instalacji elektrycznej     w kościele. Bóg zapłać również ofiarodawcom, Mieszkańcom naszej parafii i Gościom:                                                                                                                  

- p. Sławomir Gmiter                                                           - Orzeszówka           

- p. Bogusława Sołtysiak                                                      - Wola Orzeszowska

- p. Bartosz Karczewski, p. Krzysztof Chudzik                    - Poszewka           

Spotkanie Rady Parafialnej w niedzielę 22.12. w Domu Pielgrzyma po Mszy św. o godz. 11.30.

 

6. Przed kościołem   tradycyjnie rozprowadzamy świece wigilijne w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 7,12 i 17 zł, z których dochód jest przeznaczony na zorganizowanie kolonii dla najbiedniejszych dzieci .

7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży naszej parafii po każdej Mszy świętej rozprowadza przed kościołem własnoręcznie wykonane stroiki, choinki oraz zapakowane i pobłogosławione sianko, które położymy pod obrusem na wigilijnym stole. Zachęcamy do zakupu i wsparcia działalności naszego oddziału KSM. Stroiki wystawione są również z tyłu kościoła w dni powszednie. Istnieje możliwość zakupu również za tydzień po każdej Mszy świętej.

8. Bóg zapłać wszystkim którzy wzięli udział w akcji Caritas „OD SERCA”. Było ponad 100 toreb wypełnionych "po brzegi".   Dziękujemy.

9. Środowiskowy Dom Samopomocy w Miedznie zaprasza do swojej siedziby w dniach od 9 - 18 grudnia w godz. 8 - 16.00. na wystawę swoich prac Bożonarodzeniowych z możliwością ich zakupienia.                                                                                    

10. Chorych zgłoszonych w zakrystii czy kancelarii odwiedzimy z sakramentami 23.12. w poniedziałek od godz. 9.00.      

11. W poniedziałek i wtorek z racji na spowiedź w innych parafiach Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00.

12. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".  

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.