I Niedziela Adwentu - 1 XII 2019

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza do przeżywania na nowo historii zbawienia w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. RORATY w Adwencie będą odprawiane w środy i w soboty o godz.7.00. Dziś I niedziela miesiąca Adoracja i zmiana taj. różańca po Mszy św. o 11.30.

2. Dziś zapraszamy członków Akcji Katolickiej i nowych chętnych na Mszę św. o godz. 17.00., której przewodniczył będzie Ks. Prał. Tadeusz Osiński - wieloletni Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej. Po Mszy św. będzie spotkanie z naszym Gościem w Domu Pielgrzyma.

3. Dziękujemy Panom Radnym za zebranie ofiar na wymianę sieci energetycznej w kościele . Bóg zapłać również ofiarodawcom, Mieszkańcom naszej parafii i Gościom:

p. Krzysztof Kopania - Miedzna

p. Piotr Brzeziński - Miedzna

p. Marian Onaszkiewicz - Miedzna

p. Kazimierz Wiśniewski - Wrzoski

4. W piątek rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ks. Roman Kowerdziej - Diecezjalny Duszpasterz Wspólnot Maryjnych. Plan:

Piątek 6.12.2019. I Piątek Miesiąca.

godz. 9.00. Msza św. z homilią dla dorosłych.

godz. 10.30. Msza św. w kaplicy w Wólce Miedzyńskiej

godz. 12.00. Msza św. z homilią dla dzieci i młodzieży.

godz. 17.00. Msza św. z homilią dla dorosłych i adoracja I piątkowa

Sobota 7.12.2018.   I Sobota Miesiąca

godz. 9.00. Msza św. z homilią dla dorosłych.

godz. 10.30. Msza św. w kaplicy w Międzylesiu.

godz. 12.00. Msza św. z homilią dla dzieci i młodzieży (po Niej spotkanie dzieci i rodziców kl.III).

godz. 17.00. Msza św. z homilią dla dorosłych.

W niedzielę 8.12.2018. w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – zakończenie rekolekcji, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty. Korzystajmy z Sakramentów Pokuty i Eucharystii. Niech Jezus rodzi się w naszych sercach.

5. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc w organizacji wczorajszego balu andrzejkowego. Wzięło w nim udział ponad 60 dzieci i młodzieży. Chcemy zorganizować bal sylwestrowy dla młodzieży. Szczegóły wkrótce.

6. Od następnej niedzieli rozprowadzane będą świece wigilijne w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 7, 12 i 17 zł, z których dochód jest przeznaczony na zorganizowanie kolonii dla dzieci.Niech tej świecy nie zabraknie na naszym stole wigilijnym.

7. Do dzisiaj tylko zbieramy torby z produktami spożywczymi i chemicznymi wzięte w akcji Caritas „OD SERCA”.Postawmy je przy ołtarzu św. Stanisława.

8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".