XXXIV Niedziela - Chrystusa Króla - 24 XI 2019

1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Służby Liturgicznej Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej. Polecajmy te wspólnoty opiece Chrystusa Króla. Po Mszy św. o godz.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia się Najś. Sercu Pana Jezusa.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dzieci z klas III, które mają przystąpić do I Komunii św.  W tę listopadową ostatnią niedzielę miesiąca wyjątkowo Msza św. z kazaniem do dzieci będzie o godz.9.00. Rozlosujemy tego dnia nagrody za uczestnictwo w Różańcu.

3. Dziś podczas Mszy św. o godz. 11.30. odbędzie się uroczyste poświęcenie nowego samochodu OSP Miedzna. Wraz z zaproszonymi Gośćmi będziemy modlili się o opiekę MB Miedzeńskiej i św. Floriana dla Strażaków i naszych rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Dziśprzy wyjściu z kościoła po Mszach św. w akcji „OD SERCA” rozdajemy bezpłatnie papierowe torby, które możemy zabrać do swoich domów i zgodnie z instrukcją wydrukowaną na torbach, wypełnić je produktami spożywczymi i chemicznymi. Ten dar „Od serca” przyniesiemy do kościoła do I niedzieli Adwentu 1.12.2019. i postawmy je przy ołtarzu św. Stanisława. Ten konkretny gest miłosierdzia będzie najlepszym świadectwem naszej wrażliwości adwentowej. 

5. Dziękujemy Panom Radnym za zebranie ofiar na wymianę sieci energetycznej w kościele. Bóg zapłać również ofiarodawcom, Mieszkańcom naszej parafii i Gościom:

p. Ryszard Protaziuk - Wólka Miedzyńska

p. Stanisław Wrzosek i p. Marek Ruciński - Żeleźniki i Kolonie

p. Andrzej Janiuk - Tchórzowa

p. Patryk Mielańczuk - Wrotnów

6. Codziennie do końca listopada po Mszy św. o godz.17.00.odmawiamy różaniec wypominkowy z czytaniem wypominkowych kartek.

7. W następną niedzielę 1.12. rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. RORATY w Adwencie będą odprawiane we środy i soboty o godz.7.00. Jest to I niedziela miesiąca, po Mszy św. o 11.30. adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

8. Za tydzień zapraszamy członków Akcji Katolickiej i nowych chętnych na Mszę św. o godz. 17.00., której przewodniczył będzie Ks. Prał. Tadeusz Osiński - wieloletni Diecezjalny Asystent Akcji Katolickiej. Po Mszy św. będzie spotkanie z naszym Gościem w Domu Pielgrzyma.

9. Koło Przyjaciół Radia Maryja z Węgrowa 7.12. organizuje wyjazd do Torunia na 28 r. powstania Radia. Szczegóły wyjazdu u p. Janiny Giers lub członków naszego Koła.

10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela". Przyjmujemy prenumeratę na IV kwartał (65 zł).

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.