XXXIII Niedziela Zwykła - 17 XI 2019

1. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego i Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz.17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia się Najś. Sercu Pana Jezusa, za którego odmówienie możemy zyskać odpust zupełny. Jest to także Święto Patronalne WSD w Drohiczynie i Akcji Katolickiej.

2. W piątek 22 listopada  przypada wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy. Jest ona Patronką Chórów Kościelnych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym chórze parafialnym z P. Organistą na czele i o scholi dziecięcej prowadzonej przez P. Edytę Ryczkowską. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz.17.00

3. W przyszłą niedzielę 24.11.2019. po Mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie dzieci z klas trzecich, które mają przystąpić do I Komunii św.  W tę listopadową ostatnią niedzielę miesiąca wyjątkowo Msza św. z kazaniem do dzieci będzie o godz.9.00. Rozlosujemy tego dnia nagrody za uczestnictwo w Różańcu.  

4. Również w przyszłą niedzielę 24.11.2019. podczas Mszy św. o godz. 11.30. odbędzie się poświęcenie nowego samochodu OSP Miedzna. Wraz z zaproszonymi Gośćmi będziemy modlili się o opiekę MB Miedzeńskiej i św. Floriana dla Strażaków i naszych rodzin. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W listopadzie wypominkowy różaniec i czytanie kartek po Mszy św. o godz. 17.00.

Kolejność czytania kartek wypominkowych:

Poniedziałek - Tchórzowa i Wrotnów,
Wtorek - Orzeszówka i Poszewka,
Środa - Wrzoski i Wola Orzeszowska,  
Czwartek - Żeleźniki,
Piątek - I cz. Miedzny,
Sobota - II cz. Miedzny i kartki z poza parafii.

W kaplicach kartki będą czytane po niedzielnej Mszy św.

6. Dziś przypada Światowy Dzień Ubogich. Kolejny raz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej organizuje akcję „Od serca” – w którą może się włączyć każdy z nas. W niedzielę 24 listopada przed wszystkimi kościołami w naszej diecezji bezpłatnie będą rozdawane ekologiczne torby, które zabierzemy do swoich domów i zgodnie z instrukcją wydrukowaną na torbach, wypełnimy je produktami spożywczymi i środkami chemicznymi. Ten dar „Od serca” przyniesiemy do naszych kościołów w kolejną I niedzielę Adwentu, aby z otrzymanych produktów Caritas przygotowało paczki świąteczne dla ludzi biednych, szczególnie dzieci i rodzin dotkniętych ubóstwem. Podzielmy się dobrem i podarujmy coś „od serca”.  

   7. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik    "Niedziela".

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.