XXXII Niedziela Zwykła - 10 XI 2019

1. Przeżywany dzisiaj XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – w SUDANIE POŁUDNIOWYM jest okazją do wsparcia modlitwą i ofiarą do puszek naszych braci i sióstr – chrześcijan mieszkających w Sudanie Południowym, w którym 7 mln ludzi głoduje, 3,5 mln mieszkańców nie ma dachu nad głową. Dzięki ofiarom, które możemy złożyć do puszek przed kościołem Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom w Sudanie.

2. 11 listopada 1918 r. po długim czasie niewoli i zaborów Polska na nowo się odrodziła. Jutro 101 rocznica odzyskania Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania Niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. Chcemy w tym dniu szczególnie pamiętać o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny. To powód do dumy i wzmocnienia własnej tożsamości narodowej, a zarazem wdzięczności względem wszystkich, którzy wolność zdobywali, a później ją podtrzymywali. Polecajmy Bogu w modlitwie sprawy naszej Ojczyzny. Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.00., wieczorna Msza św. o godz. 17.00

3. W listopadzie wypominkowy różaniec i czytanie kartek po Mszy św. o godz.17.00. Kolejność czytania kartek wypominkowych:
Poniedziałek - Tchórzowa i Wrotnów,
Wtorek - Orzeszówka i Poszewka,
Środa - Wrzoski i Wola Orzeszowska,
Czwartek - Żeleźniki,
Piątek - I cz. Miedzny,
Sobota - II cz. Miedzny i kartki z poza parafii.
W kaplicach kartki będą czytane po niedzielnej Mszy św.

4.   W najbliższy piątek (15.11) po wieczornej Mszy świętej odbędzie się kolejna adoracja prowadzona przez KSM. Zapraszamy na nią szczególnie młodzież z naszej parafii oraz kandydatów do bierzmowania. Adoracje odbywać się będą w każde 3-cie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej.

5. W sobotę 16.11 pierwsze spotkanie w grupach dla kandydatów do bierzmowania. Podział na grupy i czas spotkań zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w szkole.

6. Zachęcamy dzieci i młodzież od klasy V wzwyż do wzięcia udziału w Balu Andrzejkowym organizowanym przez naszą parafię w dniu 30 listopada po wieczornej Mszy św. Szczegóły u Ks. Bartosza.

7. Prosimy Państwa Radnych o zebranie II części ofiar na wymianę sieci energetycznej w naszym Sanktuarium.                      

8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".          

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.