XXVIII Niedziela Zwykła - 13 X 2019

1. Dziś przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie , chodźmy”. Po każdej Mszy Świętej będzie prowadzona zbiórka   do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera edukację dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin ubogich. Z tej racji parafialny oddział KSM zaprasza wszystkich parafian i gości do Domu Pielgrzyma, gdzie po Mszach św. o 9:00 i 11:30 będzie można zjeść papieską kremówkę i wypić kawę lub herbatę. Chętni będą mogli złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz młodzieży z naszej parafii dzięki czemu będziemy mogli prowadzić naszą dalszą działalność i rozwijać samych siebie.

2. W poniedziałek w Dniu Edukacji Narodowej nasze modlitwę kierujemy za nauczycieli, katechetów i wychowawców. Msza św. o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla pracowników Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Miedznie oraz o zbawienie dla zmarłych będzie we wtorek 15.10. o godz. 17.00.

3. Codziennie modlitwa różańcowa po Mszy św. o godz. 17:00. Zachęcamy wszystkich do udziału w Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym. Dzieci mogą codziennie po każdym różańcu ( oprócz niedziel) zbierać naklejki. W niedziele nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 11.30.

4. W piątek w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

5. W najbliższy piątek po nabożeństwie różańcowym odbędzie się pierwsza adoracja prowadzona przez parafialny oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Skierowana jest ona szczególnie do młodzieży z naszej parafii oraz dla kandydatów do bierzmowania. Zachęcamy jednak wszystkich chętnych do podjęcia tej wyjątkowej formy modlitwy jaką jest adoracja. Spotkania z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie odbywać się będą w każde 3-cie piątki miesiąca po Mszy św. wieczornej.

6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na misje

7. Zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła kartki wypominkowe. Prosimy o wyraźne ich wypełnienie i podanie adresu osób wypełniających. Według adresu będą one czytane w czasie listopadowego różańca za polecanych w wypominkach zmarłych. Oprócz listopadowego różańca i czytania wypominkowych kartek, będzie w każdą I niedzielę miesiąca, przez cały rok, Msza św. za ich dusze. Przyjmujemy wypominki za zmarłych w kancelarii i w zakrystii.

8. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela". Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę .