XXIII Niedziela Zwykła - 8 IX 2019

1. W dzisiejszą niedzielę 8.09. przeżywamy Uroczystość Odpustową Narodzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. dr Dariusz Kucharek - Ojciec Duchowny WSD w Drohiczynie. Jest to też Parafialny dzień dziękczynienia za plony. Wieniec przygotowali mieszkańcy Woli Orzeszowskiej. Zachęcamy do uczczenia naszej Miedzeńskiej  MB Pocieszenia przez spotkanie w Komunii św. Jej Syna Chrystusa. Wtedy ten dzień będzie w pełni Świętem Rodziny Kościoła. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej Odpustowej Uroczystości. Bóg zapłać Paniom, które upiekły ciasto dla pielgrzymów. Dziś Mszy św. w kaplicach nie ma.

2. Dziękujemy mieszkańcom Woli Orzeszowskiej, na czele z Panią Sołtys, za przygotowanie wieńca dożynkowego i reprezentowanie nas w Wyszkach na Diecezjanych dożynkach.

3. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Woli Orzeszowskiej, Wrotnowa i Międzylesia zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów idących do Loretto. Mieszkańcom Miedzny składamy "Bóg zapłać" za przyjęcie pielgrzymów do swoich domów. Niech Nasza Maryja wyprosi Wam potrzebne łaski.

4. Spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii odbędzie się w najbliższą sobotę (14 września) o godz. 12.00. w sali w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy serdecznie dawnych członków tego ruchu, oraz nowe osoby chcące poznać lepiej siebie i Boga.

5.   W sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu jest ogólnopolska akcja modlitewna „POLSKA POD KRZYŻEM”. Po Mszy św . o 18.00. z Maryją staniemy pod krzyżem, aby podjąć modlitwę za Kościół oraz Nasz Naród. W ostatnim czasie doświadczyliśmy wielu ataków na Kościół i Jego naukę. Dlatego zwrócimy się z wiarą ku Chrystusowi i Jego Krzyżowi, który jest znakiem zwycięstwa nad złem i szatanem. To On wskazuje drogę do lepszego życia i zbawienia.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. odbędzie zbiórka ofiar do puszek na centrum Informacji Diecezji Drohiczyńskiej.                                                                                                                                                 7.     Bóg zapłać Parafianom za ofiarowanie i Państwu Radnym parafialnym za zebranie ofiar na wymianę sieci elektrycznej w kościele:                                                                                                                                                                                                                                                         - P. Bogusława Sołtysiak   - od Mieszkańców Woli Orzeszowskiej - 3650 zł.
P. Teresa Korzeniewska i P. Piotr Panufnik - od Mieszkańców Międzylesia - 2700 zł.

8.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela". Przyjmujemy prenumeratę na III kwartał ( 65 zł).