XXII Niedziela Zwykła - 1 IX 2019

1. Dziś 1.09. – obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Jest to I niedz. miesiąca, adoracja i zm. tajemnic różańca po Mszy św. o 11.30.

2. Dziś 1.09. po Mszy św. o 17.00. w naszym Sanktuarium odbędzie się koncert muzyki   i pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina pt. "ETNO MONIUSZKO".

3. Jutro w poniedziałek 2.09. rozpoczniemy nowy rok szkolny 2019/2020. Pragniemy zawierzyć Panu Bogu rozpoczynający się czas nauki, dlatego zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną oraz grono pedagogiczne, pracowników szkół, rodziców oraz władze Gminy na Mszę Świętą o godzinie 8.00. Podczas Mszy św. nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

4. W tym tygodniu wypada:
- I czwartek miesiąca - po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
- I pierwszy piątek - spowiedź rano o 6.30 i po południu od 17.00. Zachęcamy do spowiedzi dzieci i młodzież, aby nowy rok szkolny rozpocząć i czystym sercem i Bożym błogosławieństwem.
- I sobota miesiąca - Nabożeństwo do MB Miedzeńskiej. Kolejne z cyklu miedzeńskich nabożeństw różańcowych. Tytułem IV taj. światła - Przemienienie Jezusa na górze Tabor. Początek modlitwy o godz. 18.00. przy kaplicy objawienia Maryi, później procesja różańcowa do Sanktuarium, gdzie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Na zakończenie będzie sprawowana Msza św. w intencjach obecnych na nabożeństwie i tych złożonych do skrzynki przy wyjściu z kościoła. ZAPRASZAMY.

5. Pielgrzymów idących z Drohiczyna do Loretto będziemy gościć na noclegu w piątek 6.09. Prosimy naszych Parafian, aby pątników przyjąć do swoich domów, tak jak pielgrzymów białostockich. W Woli Orzeszowskiej będą ok. 15.30. Do Miedzny przyjdą ok godz. 17.00. Będzie ok 50 osób. O 20.30. będą modlitwy wieczorne i Apel Jasnogórski. 7 września o godz. 7.00. wspólna z pielgrzymami Msza św. Pielgrzymów na odpoczynek przyjmijmy we Wrotnowie ok. 9.30. i Międzylesiu ok. 10.30.

6. Najbliższa zbiórka ministrantów i chętnych do rozpoczęcia służby ministranckiej odbędzie się w sobotę 7.09. o godz. 10.00. Do wstąpienia w szeregi ministrantów zapraszamy chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej.

7. W najbliższą niedzielę 8.09. Przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową Narodzenia NMP. Suma odpustowa o godz. 12.00. Przewodniczył Jej będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. dr Dariusz Kucharek - Ojciec Duchowny WSD w Drohiczynie. Prosimy o przygotowanie pocztów sztandarowych, zapraszamy strażaków, dzieci do sypania kwiatków, do niesienia poduszek, starszych do niesienia chorągwi, feretronów. Jest to tez Parafialny dzień dziękczynienia za plony. Wieniec przygotowują mieszkańcy Woli Orzeszowskiej. Prosimy o reprezentowanie naszego Sanktuarium na dożynkach diecezjalnych 7.09. w Wyszkach. Prosimy też zgodnie z tradycją o podzielenie się upieczonym ciastem i przywiezienie go do Domu Pielgrzyma, abyśmy mogli ugościć pielgrzymów obecnych w naszym Sanktuarium. W kaplicach Mszy św. nie ma. Gromadzimy się w parafialnym kościele, aby uczcić naszą Patronkę Maryję Pocieszycielkę. Święcimy na Mszach św. ziarno siewne.

8. Bóg zapłać Parafianom za ofiarowanie i Państwu Radnym parafialnym za zebranie ofiar na wymianę sieci elektrycznej w kościele:
- P. Piotr Brzeziński  - od II cz. Mieszkańców Miedzny - 2800 zł.
- P. Patryk Mielańczuk  - od Mieszkańców Wrotnowa - 7075 zł.
- P. Kazimierz Wiśniewski i Henryk Orzeł  - od Mieszkańców Wrzosek -2000 zł.
- P. Marian Onaszkiewicz - od III cz. Mieszkańców Miedzny - 2250 zł.

9. Rozprowadzamy kalendarze na 2020 r. przygotowane przez WSD w Drohiczynie. Cena 5 zł.

10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".