XVI Niedziela Zwykła - 21 VII 2019

1.     Jutro w liturgii obchodzić będziemy święto św. Marii Magdaleny, we wtorek św. Brygidy, w środę św. Kingi, a we czwartek obchodzić będziemy święto św. Jakuba Apostoła. W czwartek również wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. W piątek św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

2.   Za tydzień w niedzielę 28.07. po każdej  Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Będziemy dziękować i prosić o szczęśliwą drogę i bezpieczną podróż. Każdy też będzie mógł w tym dniu wziąć udział w akcji organizowanej przez MIVA Polska – Akcji św. Krzysztof – „ podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu jako Twoje podziękowanie za bezpieczne podróże” i złożyć swoją ofiarę do puszki na ten cel. Misjonarze polscy dzięki tej akcji otrzymują do krajów misyjnych środki transportu. Liczymy na wsparcie tego celu.

3.   Zbliża się czas wyruszenia 29 Drohiczyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Od 29.07. /od poniedziałku/ rozpoczną się zapisy do Grupy Węgrowskiej na starej plebanii w Węgrowie w godz. 16.00 -17.30. Pielgrzymi z Węgrowa wyruszają 2.08. po Mszy św. w Bazylice o godz. 9.00. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych „rekolekcjach w drodze”, a jeśli ktoś nie może podjąć się tego wysiłku, może uczestniczyć, wzorem lat ubiegłych jako pielgrzym duchowy.

4.   Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Drohiczyńskiej dn. 28 lipca 2018 r. organizuje diecezjalną Pielgrzymkę małżeństw i rodzin do sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny do Prostyni. Program:
10.30 - Różaniec za małżonków
11.00 - Konferencja "Sakrament małżeństwa widziany oczyma duszpasterza i prawnika w dobie narastających rozwodów"
12.00 - Suma odpustowa celebrowana przez ks. bpa Piotra Sawczuka
13.30 – Agapa
15.00 - Droga Krzyżowa w intencji daru potomstwa na Kalwarii Prostyńskiej.

5. Rozpoczęliśmy - zgodnie z zapowiedzią - wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele. Zdjęte są już promienniki i część starego okablowania. Proszę Państwa Radnych o rozpoczęcie zbiórki na ten cel od Państwa naszych Parafian (I cz. 50 zł od rodziny, II składka 50 zł. od rodziny w październiku). Prosimy o życzliwe potraktowanie tej sprawy.

6.    Prosimy by w tym roku wieniec dożynkowy na parafialne dziękczynienie za plony w czasie odpustu, przygotowali Mieszkańcy Woli Orzeszowskiej. Pozostałe wioski mogą przygotować dziękczynne koszyki dożynkowe.

7.   Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".