XII Niedziela Zwykła - 23 VI 2019

1.Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w Diecezjalną Pielgrzymkę Nauczycieli. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie w naszej parafii Uroczystości Bożego Ciała; przygotowującym ołtarze i uczestniczącym w Mszy św. i procesji Eucharystycznej. Do czwartkubędziemy obchodzić Oktawę Uroczystości Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną po Mszy św. o 18.00. We czwartek poświęcenie ziół i kwiatów, zakończenie Oktawy.

2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy o roli ojca w rodzinie i módlmy się, aby ojcowie sumienie i owocnie spełniali swoje zadania.

3. Dzisiaj śpiewamy przebłagalne Suplikacje jako ekspiację za ostatnie grzechy świętokradztwa popełnione w naszym kraju.

4. Jutro Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. 29.06. w sobotę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00. i 18.00. Jest to dzień imienin Ks. Piotra. Solenizantowi życzymy na drodze kapłańskiego życia wszystkich łask i błogosławieństw przez wstawiennictwo MB Miedzeńskiej. Zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę w intencji solenizanta. Z racji sobotniego wyjazdu na wycieczkę życzenia Solenizantowi będziemy składać w piątek na Mszy św. o godz. 18.00. Ofiary zbierane 29.06. przeznaczone są na Bazylikę św. Piotra w Rzymie.

7. Osoby wyjeżdżające 29.06. na wycieczkę do Warszawy informujemy, że wyjazd jest o 8.15 z parkingu przy ul. Orzeszowskiej.

8. Za tydzień przeżywać będziemy rocznicę koronacji obrazu MB Miedzeńskiej. O godz. 11.30. będziemy dziękowali w naszym Sanktuarium za koronację Cudownego Wizerunku Matki Bożej, Pocieszycielki strapionych. Dziękujmy Maryi za obecność i pocieszenie. Nie ma Mszy św. w kaplicach.

9. 12 czerwca zostały ogłoszone zmiany personalne w naszej diecezji. Pośród zmian proboszczowskich i wikariuszowskich jedna dotyczy nas. Ks. Piotr Karwowski został przeniesiony do Hajnówki, a na jego miejsce przybędzie ks. Bartosz Ojdana, Neoprezbiter, który zbierał u nas jako diakon ofiary na WSD w Drohiczynie. Zmiany nastąpią z dniem 24 sierpnia.

10. 17 czerwca Stolica Apostolska ogłosiła zmiany w naszej Diecezji. Wolą Ojca Świętego Franciszka, Biskup Tadeusz Pikus zostaje przeniesiony na emeryturę, a na jego miejsce przychodzi ks. Biskup Piotr Sawczuk z Siedlec. Ingres nowego Biskupa nastąpi w sobotę 20 lipca. Wszystkich Biskupów polecamy opiece MB Miedzeńskiej.

11. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".