Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 2 VI 2019

1.     Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to I niedziela miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu , nab. czerwcowe i zmiana Taj. Różańca po Mszy św. o 11.30.

2.   Dziś  przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3.     W tym tygodniu:                                                                                                                                                                       - I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

- I piątek miesiąca- po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i Nab.                                       do Serca Jezusa. Spowiedź od godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie kandydatów do bierzmowania, ich Świadków i Rodziców.

4.     Zbieramy w zakrystii i w szkole od dzieci karty z naklejonymi obrazkami uczestnictwa            w Nab. Majowych. Prosimy o ich podpisanie.

5.     Próba dzieci klas III  odbędzie się kościele w środę i w piątek o godz. 16.30.

6.     Odmawiamy podczas Nabożeństw Czerwcowych Nowennę do Ducha Świętego. Prowadzi ją młodzież przygotowująca się do Bierzmowania. Młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania przypominamy o obowiązkowej obecności we wszystkie dni nowenny.

7.         8 czerwca – w sobotę od godz.10.00 w Drohiczynie będą uroczystości związane z 20 r. pobytu Jana Pawła II w Drohiczynie  pod przewodnictwem Biskupa Drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa pod nazwą Diecezjalna Wspólnota Wspólnot. Wezmą w niej udział wspólnoty duszpasterskie z całej diecezji.                                                                                                                                                       8.         Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha św., a zarazem początek w naszej parafii                                40-godz. nabożeństwa adoracyjnego.

W tych dniach : 9.06.niedziela, 10.06.poniedziałek, 11.06.wtorek, Msze św. będą sprawowane o godz: 9.00., 11.30., 17.00, a między nimi adoracja Najśw. Sakramentu. Zachęcamy do adoracji KŻR i pozostałych parafian. Słowo Boże w tych dniach będzie głosił                          ks. Rafał Szkopowiec . Po Mszy św. w niedzielę o godz. 11.30. sprawowanej jako Dziękczynna w 25 rocznicę Przyjęcia Sakramentu Kapłaństwa przez                                                                 Ks. proboszcza Jarosława Górskiego, procesja eucharystyczna. Zapraszamy do uczestnictwa poczty sztandarowe, dzieci do sypania kwiatków, osoby z poszczególnych miejscowości do niesienia chorągwi i feretronów. We wtorek 11.06. Bp Tadeusz Pikus udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania, podczas Mszy Świętej o godz. 17:00. We wtorek ofiary złożone na tacę przeznaczone będą do dyspozycji ks. rekolekcjonisty.

9.       Pan Kościelny przyjmuje prenumeratę "Niedzieli" - 65 zł- na kolejny kwartał.                                               10.     Za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha św. nie ma Mszy św. w kaplicach.

11.     Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".