Niedziela Miłosierdzia Bożego - 28 IV 2019

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczajmy modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną i za tych, którzy jej potrzebują. Skarbonki z jałmużną wielkopostną będą zbierane przez cały tydzień do kosza przy gazetach. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na cele charytatywne.

2. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30. spotkanie rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św.

3. We środę 1 maja – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – modlimy się za ludzi pracy i o pracę dla bezrobotnych.

4. Rozpoczynamy maj - miesiąc Maryjny. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, w których oddajemy cześć Bogu razem z Maryją. Zapraszamy na nab. majowe po Mszy św. wieczornej o godz.18.00, w niedziele po Mszy św. o 11.30. Dzieci mogą zbierać nalepki. Te dzieci które będą miały więcej niż 20 nalepek, wezmą udział w losowaniu nagrody. Zachęcamy także  do odprawiania nab. przy kapliczkach albo w domach.

5. W czwartek 2 maja święto Flagi – wywieśmy flagi narodowe.

6. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w takim samym porządku jak w niedzielę. Zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 9.00 w intencji Ojczyzny i w intencji OSP z parafii i gminy.                                                                                        

7. w sobotę 4 maja - wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków.

8.   W tym tygodniu:

- I czwartek miesiąca, po Mszy św. o 18.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

- I piątek miesiąca (3 maja) - po Mszy św. o 17.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i Nab. do Serca Jezusa.

- I sobota miesiąca. Nabożeństwo do MB Miedzeńskiej!!. Rozpoczynamy cykl miedzeńskich nabożeństw różańcowych. Początek modlitwy będzie o godz. 18.00. przy kaplicy objawienia Maryi, później procesja różańcowa do Sanktuarium, gdzie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. Na zakończenie będzie sprawowana Msza św. w intencjach obecnych na nabożeństwie i tych złożonych do skrzynki przy wyjściu z kościoła. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEJ MODLITWIE.                              

9. Za tydzień I niedz. miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo majowe po Mszy świętej o 11.30.  

10.   Za tydzień w niedzielę 5 maja 2019 odbędzie się trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpocznie XI Tydzień Biblijny.

11.   W naszym Sanktuarium w dniach 22 i 23 czerwca odbędzie się Przegląd Pieśni Maryjnych pod tytułem „Śpiewajmy Maryi”. Zachęcamy osoby utalentowane muzycznie do wzięcia w nim udziału. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach

12.  Nasza parafia organizuje jednodniową patriotyczną wycieczkę do Warszawy po tytułem „Trudne dzieje mojej Ojczyzny”. Jest ona adresowana do młodzieży i dorosłych. Wyjazd jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. W planie wycieczki Muzeum Żołnierzy Wyklętych, Muzeum Katyńskie, Muzeum Niepodległości, obiad oraz komediowy spektakl pt. „Ułani” w Teatrze Narodowym. Termin to sobota 29 czerwca. Szczegółowe informacje i zapisy u księdza Piotra.

13.    Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.