Wielkanoc - 22 IV 2019

1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Parafii do Świąt Wielkanocnych. Panu kościelnemu z synem Mateuszem za przygotowanie kościoła i dekoracji ołtarzy wystawienia, Panu Organiście i chórowi za oprawę muzyczną uroczystości, Służbie Liturgicznej, lektorom, kantorom i młodzieży za piękną liturgię, Ochotniczym Strażom Pożarnym, zuchom i harcerzom za straż przy Grobie Pańskim, Wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca i Gościom za wielkosobotnią adorację. Wszystkim adorującym, uczestniczącym w procesji Rezurekcyjnej i Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego niech Chrystus daje moc swoim błogosławieństwem i nowym życiem.

2. W Poniedziałek Wielkanocny, drugi dzień świąt. Msze św. jak w niedzielę. Modlitwą i ofiarami wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski.

3. Uroczystość Wielkanocną obchodzimy przez osiem dni (oktawa). W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Następna niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego – zakończenie oktawy Wielkanocy. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele charytatywne. Rozpocznie się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę 28.04. po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dzieci z klas III, które mają przystąpić do I Komunii św.
W każdą ostatnią niedzielę miesiąca Msza św. o 11.30. jest z kazaniem do dzieci.

6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".