V Niedziala Wielkiego Postu - 7 IV 2019

1. Dziś I niedziela miesiąca - po Mszy św. o 11.30. Gorzkie Żale, adoracja i zmiana taj. różańca.

2. Podopieczni i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Miedznie w godz. od 8 -16.00. zapraszają do swojej siedziby na wystawę prac plastycznych o tematyce Wielkanocnej z możliwością ich zakupienia (stroiki wielkanocne, palmy, kartki, pisanki).

3. Za tydzień Niedziela Palmowa poświecenie palm na wszystkich Mszach św.Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą, wykonaną własnoręcznie palmę. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, młodzież oraz dorośli. Palmy przynosimy do kościoła 14 kwietnia, na Mszę Świętą o godz. 9:00. Po Mszy św. komisja rozstrzygnie konkurs. Palmy będą oceniane w dwóch kategoriach: najpierw wybierzemy najwyższą palmę, a następnie trzy najpiękniejsze palmy. Zwycięzcy otrzymają nagrody.

4. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz.17.00. czyli ok godz. 17.45. rozpoczniemy ulicami Miedzny Drogę Krzyżową. Zapraszamy do udziału. Rozważania poprowadzą członkowie Akcji Katolickiej.

5. Zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej - w piątek o godz. 17.30 i w Gorzkich Żalach - w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

6. Chorych zgłoszonych w zakrystii i w kancelarii odwiedzimy ze spowiedzią i Komunią św. w Wielki Poniedziałek 15.04. od godz. 9.00.

7. W piątek 12 kwietnia wyruszy Drohiczyńska Nocna Droga Krzyżowa dla mężczyzn. Przeżywanie męki i śmierci Naszego Pana Jezusa Chrystusa będzie na trasie z Węgrowa do Sokołowa Podlaskiego. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 21.00 w Bazylice w Węgrowie. Następnie uczestnicy w grupach ok. 10-osobowych wyruszą na blisko 20 km trasę Drogi Krzyżowej.

9. Msze św. wieczorne w piątek i w sobotę z racji na spowiedź w innych parafiach o godz.17.00.

10. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela". Rozprowadzamy również przed kościołem baranki CARITAS - 5 zł jako pomoc najuboższym.