I Niedziala Wielkiego Postu - 10 III 2019

1. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo Drogi Krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16:30,a po nim jest Msza św. Na Gorzkie Żale zapraszamy w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian. Pamiętajmy o osobistych postanowieniach na Wielki Post.

2.Dziękujemy za ofiary składane na tacę w ubiegłą niedzielę przeznaczone na gaz do ogrzewania kościoła zebraliśmy 8 165 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

3.Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie zbiórka do puszek przed kościołem na dzieło pomocy misjonarzom Ad Gentes.

4. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie i Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Węgrowie zapraszają na szkolenie: „Płatności obszarowe - aktualności dotyczące 2019 roku ” Dn. 11.03.19 r. o godz. 10-ej w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miedznie. Szkolenie to, przedstawi zmiany w przepisach dotyczące składania wniosków o dopłaty obszarowe.

5. Rozpoczynamy akcję Caritas „Jałmużna Wielkopostna”. Chodzi o rezygnację z konkretnych przyjemności i przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób środków na rzecz potrzebujących pomocy. Caritas przygotowała specjalne skarbonki, do których można wrzucać ofiary podczas całego Wielkiego Postu. Otrzymają je dzieci w szkole pozostałe skarbonki będą przy wyjściu z kościoła.

6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".

Nasza parafia organizuje tygodniowy wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Wakacje pełne BOGActw”. Jego termin to 3-9 sierpnia. Miejscem noclegowym będzie ośrodek rekolekcyjny w Bogdankach koło Białegostoku.

Poprzez codzienne wycieczki pragniemy pokazać uczestnikom niepowtarzalne walory przyrodnicze Podlasia, a także różnorodność kulturową - religijną tego regionu nazywanego „Zielonymi Płucami Polski”. Uczestnicy wyjazdu odwiedzą między innymi: Białystok, Drohiczyn, Sokółkę, Augustów, Kruszyniany, Świętą Wodę, Wasilków, Tykocin, Kiermusy i Supraśl.

Cena wyjazdu to 700 zł - zawiera ona bilety wstępu do takich miejsc jak park linowy, tor gokartowy, park trampolin, park wodny, Muzeum Motocykli, Muzeum Kajakarstwa, Narwiański Park Narodowy, Polska Amazonia, papugarnia, Fastpark, Muzeum Ikon, Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, meczet, synagoga, cerkiew, monaster, rezerwat żubrów, laserowy paintball, plaża, zoo, średniowieczny zamek.

Nie ma dolnego, ani górnego limitu wiekowego, wystarczy samodzielność uczestników. Zajęcia i wycieczki będą ciekawe zarówno dla młodszych jak i starszych. Liczba miejsc na wyjazd jest ograniczona. O zakwalifikowaniu dziecka decyduje kolejność zgłoszeń, czyli oddanie prawidłowo wypełnionej karty uczestnika wraz z zaliczką. Szczegółowe informacje i karty zgłoszeniowe u Księdza Piotra.