VIII Niedziela zwykła - 3 III 2019

1. Dziś I Niedz. miesiąca. Po Mszy św. o 11.30. adoracja i zmiana taj. różańca. Również dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Młodzi trzeźwi i wolni”. Zachęcamy do przeżywania ostatnich dni karnawału w trzeźwości, abstynencji i robienia postanowień abstynenckich na Wielki Post.

2. Początek Wielkiego Postu mobilizuje nas do postawy nawrócenia. Nabożeństwo z posypaniem głów popiołem we Środę Popielcową na Mszach św. o godz. 9.00. i 17.00. Tego dnia obowiązuje post czyli jeden posiłek do syta, dwa skromniejsze i powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych.

3. Od Środy Popielcowej do I niedz. Wielkiego Postu będą dni modlitw o ducha pokuty.

4. W tym tygodniu: I czwartek miesiąca, po Mszy św. o godz.17.00. adoracja i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

5. Odpust zupełny w Wielkim Poście możemy uzyskać za udział w rekolekcjach, w Drodze Krzyżowej - w piątek o godz. 16.30. po niej Msza św. W tym tygodniu Droga Krzyżowa będzie w intencji trzeźwości Narodu i uwolnienia z nałogu uzależnionych od alkoholu a także w intencji rodzin, które cierpią z powodu nadużywania alkoholu. Poprowadzą ją Akcja Katolicka i Koło Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszamy również na Gorzkie Żale - w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

6. W poniedziałek 4.03. Uroczystość Św. Kazimierza Królewicza.

7. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim Kobietom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i polecamy Panie opiece Matki Bożej. Do modlitwy w  intencji wszystkich Pań zapraszamy podczas wieczornej Mszy św. w piątek.

8. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone na gaz na ogrzewanie kościoła. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.