Niedziela Chrztu Pańskiego - 13 I 2019

1.    Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2.   Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Kandydatów do bierzmowania.

3.   Wizyta duszpasterska zwana „kolędą” w tym tygodniu :                                                                                                                                                                                                                WTOREK    15.01. od 9.00. - Kolonie Miedzna - 1 Ks.                                                                                               -                               od 17.30. - Ośrodek Zdrowia i ul. 11 Listopada - 1 Ks.                                                                                                                                              ŚRODA         16.01. od 9.00. - ul. Węgrowska - 1ks.                                                                                                                                                                                     CZWARTEK 17.01. od 9.00. - ul. Plac Wolności i ul. Bednarska   - 1 Ks.                                                                                                                                                                                 PIĄTEK        18.01. od 9.00   - ul. Przechodnia i ul. Sowińskiego - 1 Ks.                             SOBOTA     19.01. od 9.00   - ul. Kościelna - 1 Ks.

4. W czwartek 17.01. rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

5.   Wyjątkowo w tym miesiącu zapraszamy na Mszę św. dla dzieci i spotkanie dzieci z klas III, które przygotowują do I Komunii św. w niedzielę 20.01. o godz. 11.30.

6.   Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie i Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Węgrowie zapraszają na szkolenie :

„ ZASADY OCHRONY WÓD PRZED ZANIECZYSZCZENIAMI ZE ZRÓDEŁ ROLNICZYCH ZWIĄZKAMI AZOTU POCHODZENIA ROLNICZEGO , DYREKTYWA AZOTANOWA I WODNA” .

Dnia 14.01.2019 r. o godzinie 10-ej w Gminnej Bibliotece w Miedznie.

Szkolenie to, przedstawi zmiany w przepisach, zastosowaniu ich w prowadzeniu gospodarstwa rolnego celem uniknięcia kar z tytułu ich nie przestrzegania. Informujemy, że w lutym odbędzie się będzie kurs chemizacyjny.

Osoby zainteresowane proszone są o zapisywanie się w PZDR w Węgrowie oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miedznie.

7. W Domu Pielgrzyma w Miedznie odbędą się rekolekcje Kurs Nowe Życie prowadzone przez Ks. Roberta Grzybowskiego. Początek w piątek 25.01. o godz. 18.00., sobota i zakończenie w niedzielę. Jeśli pragniesz doświadczyć spotkania z Jezusem i otrzymać Nowe Życiem zapraszamy do udziału. Szczegóły na wizytówkach przy wyjściu z kościoła. Zapisy w zakrystii i u Pani Pauliny Gontarz , koszt 60 zł.

8. Dziękujemy Panu Patrykowi Mielańczukowi z Wrotnowa za ofiarowanie choinek do kościoła.

9.     Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela". Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę.