IV Niedziela Adwentu - 23 XII 2018

Jutro 24.12. Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno się spożywać alkoholu. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy, odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę oraz za naszych zmarłych. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.

Pasterkę w Kaplicy w Międzylesiu odprawimy o godz. 22.00.

W Miedzeńskim Sanktuarium odprawimy Pasterkę o godz. 24.00.

We wtorek 25 grudnia - Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte o godz. 9.00 Sanktuarium, 10.15- Kaplica Wólka Miedzyńska, godz. 11.30.Sanktuarium.

Nie będzie Mszy św. w kaplicy w Międzylesiu i w Miedznie o godz. 17.00.

We środę 26 grudnia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. odprawimy według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby KUL-u.

Harcerze przynieśli do kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszach św. można wziąć je do naszych domów.

Ministrantów i Lektorów oraz ich rodziców serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe. Odbędzie się ono we czwartek 27 grudnia o godz. 18:00 w Domu Pielgrzyma. Niech nikogo z rodziców naszej Liturgicznej Służby Ołtarza na nim nie zabraknie.

Msza św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku 2018 w poniedziałek 31 grudnia o godz.17.00.

W dniach 27-29 grudnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie organizowane są rekolekcje dla młodzieży męskiej z gimnazjum, szkół średnich i starszych. Szczegółowe informacje w zakrystii. Rekolekcje są darmowe, zachęcamy do wzięcia w nich udziału.

Wizytę duszpasterską zwaną „kolędą” w rodzinach naszej Parafii rozpoczniemy po Świętach Bożego Narodzenia. Ofiary składane w czasie wizyty przeznaczone będą na ogrzewanie kościoła. Porządek:

CZWARTEK 27.12.  od 8.30. Wólka Miedzyńska - 1 ks.

PIĄTEK        28.12. od 8.30. Wrzoski - 1 ks.

SOBOTA     29.12   od 8:30. Wola Orzeszowska od 8:30 - 2 ks.

Spotkanie opłatkowe sołtysów z Księdzem Biskupem odbędzie się w sobotę 29 grudnia o godzinie 10:30 w Sanktuarium w Prostyni.

Dnia 6 stycznia po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy wszystkich parafian na wspólne śpiewanie kolęd pod hasłem: „Kolędować Małemu”. Będzie to okazja do posłuchania kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży i dzieci oraz do zaprezentowania się innych osób z naszej parafii.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny numer tygodnika „Niedziela”. Zawiera on kalendarz noworoczny z Papieżem, płytą z kolędami w wykonaniu Ryszarda Rynkowskiego oraz śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej. Cena podwójnego numeru to 10 zł.

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.