I Niedziela Adwentu - 2 XII 2018

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza do przeżywania na nowo historii zbawienia w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów. RORATY w Adwencie będą odprawiane w środy i w soboty o godz.7.00.

3. W piątek rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Ks. dr Marek Matusik. Plan:

Piątek 7.12.2018.       I Piątek Miesiąca.
godz.   9.00. Msza św. z homilią dla dorosłych.
godz. 10.30. Msza św. w kaplicy w Wólce Miedzyńskiej.
godz. 12.00. Msza św. z homilią dla dzieci i młodzieży.
godz. 17.00. Msza św. z homilią dla dorosłych i adoracja I piątkowa.

Sobota 8.12.2018.   Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
godz.   9.00. Msza św. z homilią dla dorosłych.
godz. 10.30. Msza św. w kaplicy w Międzylesiu.
godz. 12.00. Msza św. z homilią dla dzieci i młodzieży ( po Niej spotkanie dzieci i rodziców kl. III).
godz. 17.00. Msza św. z homilią dla dorosłych.

W niedzielę 9.12.2018. zakończenie rekolekcji, porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są do dyspozycji Ks. Rekolekcjonisty. Korzystajmy z Sakramentów Pokuty i Eucharystii. Niech Jezus rodzi się w naszych sercach.

4.Najbliższe spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę 8 grudnia po wieczornej Mszy Świętej.

5. W sobotę 15 grudnia organizowany jest wyjazd do Warszawy na dwa spektakle teatralne. Cena to 30 zł od osoby. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej oraz na zielonej kartce w gablocie przed kościołem. Zapisy u ks. Piotra.

6. Przed kościołem są już tradycyjnie rozprowadzane świece wigilijne w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 5, 10 i 15 zł, z których dochód jest przeznaczony na zorganizowanie kolonii dla najbiedniejszych dzieci. Niech tej świecy nie zabraknie na naszym stole wigilijnym, symbolizującej dzielenie się z potrzebującym.

7. Parafialny oddział KSM rozprowadza przed kościołem karty z życzeniami Bożonarodzeniowymi. Zatroszczmy się, aby życzenia i karty, które wysyłamy miały chrześcijański charakter Świąt Narodzenia Chrystusa. W powszednie dni tygodnia karty można nabyć w zakrystii. Zachęcamy do ich zakupu. Cena 2 zł.

8. Do następnej II Niedzieli Adwentu zbieramy torby z produktami spożywczymi i chemicznymi wzięte w akcji Caritas „OD SERCA”.Postawmy je przy ołtarzu św. Stanisława.

9. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę .   Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".