XXVIII Niedziela zwykła - 14 X 2018

1. Dziś przypada XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Z tej racji parafialny oddział KSM zaprasza wszystkich parafian i gości do Domu Pielgrzyma, gdzie po Mszach św. o 9:00 i 11:30 będzie można zjeść papieską kremówkę i wypić kawę lub herbatę. Chętni będą mogli złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz młodzieży. Po każdej Mszy Świętej będzie prowadzona zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera edukację dzieci i młodzieży pochodzących z rodzin ubogich.

2. Dziś po Mszy św. o 11.30 zapraszamy na spotkanie zelatorki KŻR z naszej Parafii. Spotkanie odbędzie się w kościele, prosimy o przygotowanie list osób należących do Kółek Różańcowych w poszczególnych miejscowościach.

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami. Msza św. o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla pracowników placówek oświatowych w Miedznie oraz o zbawienie dla zmarłych będzie w poniedziałek 15.10. o godz. 17.00.

4. W sobotę 20.10. w naszym Sanktuarium odbędzie się czuwanie KŻR i wspólnot Maryjnych z zachodniej części diecezji. Rozpocznie się o godz. 16:00. Msza św. o godz. 17.00., później różaniec. Potem dalsza część programu. Czuwanie zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. Zapraszamy w tym dniu parafian, a zwłaszcza wszystkich członków KŻR do wspólnej modlitwy.

5. Codziennie Msza Święta i modlitwa różańcowa o godz.: 17:00.

6. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

7. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na misje.

8. Kartki wypominkowe zostały wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Prosimy o wyraźne ich wypełnienie i podanie adresu osób wypełniających. Według adresu będą one czytane w czasie listopadowego różańca za polecanych w wypominkach zmarłych. Oprócz listopadowego różańca i czytania wypominkowych kartek, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, przez cały rok, będzie Msza św. Przyjmujemy wypominki za zmarłych w kancelarii i w zakrystii.

9. Fundacja Pokonajmy Nowotwory Krwi zaprasza osoby dorosłe w wieku od 18-55 lat do udziału w akcji "Pomóżmy Paulinie ze Stoczka". W dniach 17-18.10. w godz. 12.00-17.00 w miedzeńskim Gimnazjum będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

10. Zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela" w nim kolejny artykuł o naszej parafii.

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.