24 VI 2018

1. Dziś przeżywamy 21 rocznicę koronacji obrazu MB Miedzeńskiej. O godz. 12.00. pod przewodnictwem Ks. dr Roberta Grzybowskiego Diecezjalnego Duszpasterza Nauczycieli , będziemy dziękowali w naszym Sanktuarium za koronację Cudownego Wizerunku Matki Bożej, Pocieszycielki strapionych. Dziękujmy Maryi za obecność i pocieszenie. Dzisiaj nie ma Mszy św. w Kaplicach.

Ta uroczystość połączona jest z Diecezjalną Pielgrzymką Nauczycieli i Wychowawców. Spotkanie rozpocznie się adoracją o godz 10.00. i konferencją w kościele Ks. dr Roberta Grzybowskiego o godz. 11.00.

Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w pomoc w przygotowaniu otoczenia plebani i kościoła na tę Uroczystość. Dziękujemy Paniom, które upiekły i ofiarowały ciasto dla poczęstowania naszych gości nauczycieli.

2. Podobnie jak w minionym roku nasza Parafia organizuje w terminie od 23 - 27.07.2018 półkolonie wakacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu naszej parafii. W ramach półkolonii chcemy zapewnić uczestnikom dużą liczbę atrakcji, a w programie naszych zajęć szczególnie uwzględnić przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pragniemy zorganizować dla uczestników półkolonii wycieczkę nadnarwiańskim szlakiem Chwały Oręża Polskiego. Dzieci i młodzież poznają heroizm i waleczność obrońców naszej Ojczyzny. Dla uczestników półkolonii będzie to niezwykle ciekawa lekcja patriotyzmu.
Karty zgłoszeniowe na półkolonie można odbierać od Księdza Piotra. Zgłoszenia są przyjmowane są do 1 lipca lub do wyczerpania limitu miejsc.

3. 29.06. w piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 9.00. i 18.00. Jest to dzień imienin Ks. Piotra. Solenizantowi życzymy na drodze kapłańskiego życia wszystkich łask i błogosławieństw przez wstawiennictwo MB Miedzeńskiej. Zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę w intencji solenizanta na Mszę św. o godz. 18.00. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone są na Bazylikę św. Piotra w Rzymie. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele diecezjalne.

5. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca po Mszy św. o godz.11.30 adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

6. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, zauważmy i weźmy tygodnik "Niedziela".