Robotyka

NAUKA POPRZEZ ZABAWĘ - WARSZTATY Z ROBOTYKI

Dzieci i młodzież z miedzeńskiej parafii miały okazję spróbować swoich sił w konstruowaniu oraz zaprogramowaniu ruchu robotów i różnych pojazdów przy wykorzystaniu klocków lego mindstorms. Rozwijali oni przy tym swój umysł.

Oprócz wiedzy technicznej uczestnicy warsztatów w trakcie budowy robotów rozwijali także umiejętności pracy w grupie, kreatywności, szukania rozwiązań, wybierania testowania i oceny pracy własnej.

Wykorzystywane podczas zajęć graficzne, intuicyjne języki programowania pozwalają nawet małym dzieciom zgłębiać tajniki informatyki oraz strukturę algorytmów. Pozwalają „ożywiać” zbudowane konstrukcje. Jest to doskonały start do dorosłego programowania.

Zajęcia pod okiem profesjonalnego instruktora odbywały się w domu pielgrzyma w dniach 11 lutego i 11 marca. W zajęciach w grupach wiekowych liczących po 16 osób wzięło udział w poszczególne dni odpowiednio 64 i 48 osób.

Poprzez kontakt z nowoczesnymi narzędziami edukacyjnymi uczestnicy rozwijali swoją kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, zdolności,
a także uczyły się współpracy z drugą osobą co pozytywnie wpływa na ich rozwój społeczny.

Ks. Piotr Karwowski