Diecezjalne spotkanie opłatkowe wspólnot Przyjaciele Oblubieńca

7 stycznia 2020 r. w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Miedznie odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnot Przyjaciele Oblubieńca, od 6 lat działających na terenie diecezji drohiczyńskiej. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, sprawowaną przez księdza biskupa Piotra Sawczuka, ks. Daniela Jankowskiego, diecezjalnego opiekuna wspólnot, ks. Jarosława Górskiego, proboszcza i opiekuna miejscowej wspólnoty oraz ks. Jacka Wentczuka, opiekuna wspólnoty przy parafii Ojca Pio w Węgrowie.

Ksiądz biskup skierował do nas słowo, abyśmy jako Przyjaciele mieli świadomość, że to Bóg jest najlepszym przyjacielem, który chce wchodzić z nami w relację i do tego samego nas zaprasza. Obecny rok duszpasterski kieruje naszą uwagę na Eucharystię, co według księdza biskupa jest dla nas jako wspólnoty zaproszeniem do takiego właśnie spotkania z naszym Oblubieńcem. Mamy formować się jako ludzie, jako wspólnota, ale także jako Kościół, co w pełni pokrywa się z charyzmatem Przyjaciół Oblubieńca.

Druga część spotkania odbyła się w domu pielgrzyma, gdzie po wspólnej modlitwie, podzieliliśmy się opłatkiem oraz spędziliśmy czas na rozmowach przy herbacie oraz przygotowanych smakołykach. Zgodnie ze słowami pasterza naszej diecezji, chcieliśmy, aby spotkanie z eucharystycznym Jezusem prowadziło nas do spotkania z drugim człowiekiem, stąd wieczór upłynął nam w serdecznej, przyjacielskiej atmosferze.

Przyjaciółka Oblubieńca
Paulina Gontarz