Z wizytą w domu dziecka

Jest wiele takich miejsc o których istnieniu nawet nie wiemy. Jednym z takich miejsc jest z pewnością Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Bacikach Średnich koło Siemiatycz. To miejsce gdzie na co dzień mieszkają dzieci i młodzież do 22 roku życia, które zmagają się z różnymi chorobami. Baciki są dla nich drugim (a czasem jedynym) domem. To tam dzieci uczą się, poznają siebie i świat, otrzymują specjalistyczną opiekę pielęgnacyjną, zdrowotną i rehabilitacyjną. Część mieszkańców Bacik na stałe przebywa w łóżku, gdyż ich stan zdrowia nie pozwala na samodzielne chodzenie. Jednak znaczna część osób może samodzielnie chodzić i wykonywać wiele czynności. Zarówno z jednymi jak i drugimi mieszkańcami Bacik spotkali się członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii. Poza stałą formacją, która odbywa się w każde piątki młodzież bierze także udział w różnych wyjazdach i akcjach. Wizyta w domu dziecka była inauguracją systematycznych wyjazdów do takich szczególnych miejsc. Dobrze wiemy, że takie wyjazdy służą nie tylko odwiedzanym dzieciom, ale i przede wszystkim nam. W pierwszym wyjeździe do domu dziecka udział wzięło 9 osób, ale chętnych było znacznie więcej, dlatego już planujemy kolejną wizytę w Bacikach.