Dzień Papieski 2019

Dzień papieski to nie tylko kremówki, ale także inne towarzyszące temu dniu wydarzenia. 17 października uczniowie szkoły podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie wspólnie z pracownikami szkoły i zaproszonymi gośćmi wspominali postać św. Jana Pawła II.

Po obejrzeniu montażu słowno - muzycznego miało miejsce podsumowanie dwóch konkursów. Pierwszy z nich dotyczył osoby św. Jana Pawła II i tegorocznego hasła Dnia Papieskiego "Wstańce, prace zostały nagrodzone na etapie diecezjalnym. Wręczenie nagród odbyło się 6 października 2019 roku w budynku organizatora – Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Były to następujące osoby: Małgorzata Panufnik zajęła II miejsce, a Emilia Pankiewicz i Jakub Kozak otrzymali wyróżnienia. Wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie na etapie szkolnym zostały tego dnia nagrodzone. Tego dnia nagrodzono również osoby, które wzięły udział w "Konkursie na najpiękniejszy własnoręcznie zrobiony różaniec".