Uroczystości odpustowe 2019

 
 
Każda druga niedziela września to szczególny dzień dla naszej parafii. W tym dniu Miedzeńska wspólnota obchodzi Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 
Tak naprawdę świętowanie rozpoczęliśmy już dzień wcześniej przy kaplicy Matki Bożej. To tam tradycyjnie rozpoczęliśmy kolejne Nabożeństwo do Matki Bożej Miedzeńskiej.

Główne uroczystości miały miejsce w niedzielę 8 września. Suma odpustowa została odprawiona o godzinie 12 pod przewodnictwem ks. dra Dariusza Kucharka - ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, który wygłosił również okolicznościową homilię poświęconą Matce Bożej i Jej roli w życiu każdego z nas.

Uroczystość odpustowa została połączona z parafialnym dziękczynieniem za plony. W tym miejscu dziękujemy serdecznie mieszkańcom Woli Orzeszowskiej za przygotowanie wieniec i reprezentowanie naszej parafii na dożynkach diecezjalnych w Wyszkach w dniu 7 września.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym naszym uroczystościom, było przyjęcie kolejnej już pieszej pielgrzymki z Węgrowa. Wieloletnia tradycja pieszego pielgrzymowania do tronu Matki Bożej w tym roku zgromadziła około 100 pieszych pielgrzymów. W tym roku przewodnikiem pielgrzymki był ks. Wojciech Wysocki.

Po zakończonej Eucharystii każdy pielgrzym został zaproszony do Domu Pielgrzyma, aby posilić się przygotowanym posiłkiem i odpocząć po tak pełnym duchowych doświadczeń dniu.

tekst/foto ks. Bartosz Ojdana

 

 

 

 

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.