Nabożeństwo adoracyjne 9 - 11 czerwca 2019

 

Nabożeństwo adoracyjne 9 - 11 czerwca 2019

Pięćdziesiąt dni po Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Apostołów i Maryję. Kończy ona w roku liturgicznym Okres Wielkanocny. Przygotowaniem do tego dnia była dziewięciodniowa Nowenna do Ducha Świętego, którą w sposób szczególny odmawiała młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.

Tradycyjnie Pięćdziesiątnica w naszej parafii rozpoczyna czterdziestogodzinne nabożeństwo adoracyjne trwające od niedzieli do wtorku. W tym roku Słowo Boże podczas tych dni głosił pochodzący z naszej wspólnoty Ks. Rafał Szkopowiec, który na stałe pełni wymagającą duszpasterską posługę na Ukrainie. Pomiędzy Mszami trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, w której uczestniczyli wierni naszej parafii. Ksiądz Rafał w jednym ze swoich kazań mówił o symbolice nietypowej monstrancji w kształcie Maryi znajdującej się w Niepokalanowie, gdzie trwa wieczysta adoracja NS (monstrancja jest widoczna na zdjęciu).

Dnia 9 czerwca na Mszy Świętej o 11:30 Ks. Proboszcz Jarosław Górski obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa sprawując dziękczynną Mszę Świętą. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Ks. Bpa Jana Chrapka w dniu 11 czerwca 1994 roku w Korytnicy. Przed rozpoczęciem Eucharystii życzenia Księdzu Kanonikowi w imieniu wszystkich parafian złożył Pan Tadeusz Tomasz Okulus – Wójt Gminy Miedzna oraz dzieci z przedszkola, po których słowach kwiaty i upominki złożyły poszczególne delegacje. Kazanie podczas tej uroczystości wygłosił Ks. Dziekan Leszek Gardziński, którego z Jubilatem przez lata kapłańskiej posługi już od czasów seminaryjnych łączą przyjacielskie relacje. Liturgia zakończyła się procesją eucharystyczną wokół kościoła z udziałem licznej bieli procesyjnej i pocztów sztandarowych.

W poniedziałek 10 czerwca obchodziliśmy Uroczystość NMP Matki Kościoła – głównej patronki diecezji drohiczyńskiej. Był to także dzień 20 rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w Drohiczynie – stolicy naszej diecezji. W naszej parafii tego dnia po wieczornej Mszy Świętej ze śpiewem Barki udaliśmy się pod stojący obok kościoła krzyż papieski, który został poświęcony przez Ojca Świętego w 1999 roku. Pod krzyżem odmówiliśmy Litanię do Św. Jana Pawła II, odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski oraz złożyliśmy kwiaty wspominając i oddając w ten sposób cześć największemu z Polaków.

         We wtorek podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00 na zakończenie 40-godzinnego nabożeństwa adoracyjnego J. E. Ks. Biskup prof. Tadeusz Pikus udzielił Sakramentu Bierzmowania 26-osobowej grupie młodzieży z naszej parafii. Z tej okazji staraniem Ks. Piotra Karwowskiego oraz młodzieży nasza świątynia już na dzień Pięćdziesiątnicy otrzymała specjalny wystrój prezentujący dary Ducha Świętego otrzymywane w Sakramencie Bierzmowania, a także kwiatową dekorację.

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.