Dzień skupienia młodzieży

Dnia 23 listopada w sobotę na dzień przed oficjalnym zakończeniem roku wiary został zorganizowany dzień skupienia dla młodzieży naszej parafii.

Rozpoczeliśmy od nabożeństwa adoracyjnego, tematycznie związanego z osobą bł. Karoliny Kózkówny, wspominanej w liturgii kilka dni wcześniej. Nabożeństwo to zostało przygotowane przez parafialny oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, któremu patronuje bł. Karolina.

Druga część formacyjnego dnia miała miejsce w zabytkowym zajeździe. Gościem specjalnym tego spotkania była siostra Avelina – karmelitanka z Siemiatycz, która zaprezentowała inne sylwetki świętych, błogosławionych, kandydatów na ołtarze, którzy w młodym wieku złożyli heroiczne świadectwo wiary i nawrócenia byli to min.: Pier Giorgio Frassati, Chiara Luce Badano, Jacques Fesch.

Dziękujemy ks. proboszczowi kan. Andrzejowi Oleszczukowi za udostępnienie obiektu oraz zafundowanie posiłku dla wszystkich uczestników.

Dziękujemy siostrze Avelinie za pełną wiary katechezę ubogaconą prezentacjami multimedialnymi oraz licznymi metodami aktywizacyjnymi.

Ufamy, że ten czas i posiane w serca i umysły Słowo Boże wyda wspaniałe owoce i umocni naszą wiarę.

Członkowie KSM oddział Miedzna

Okres Zwykły