Stulecie Niepodległości

Każda niedziela to wspomnienie zmartwychwstania Chrystusa. Każdy 11 listopada to wspomnienie zmartwychwstania naszej Ojczyzny. Przypadający w niedzielę dzień 11 listopada 2018 roku połączył wspomnienia tych dwóch wiekopomnych wydarzeń z przeszłości.

Obchody stulecia odzyskania niepodległości rozpoczęliśmy od Mszy Świętej o godzinie 9:00, której przewodniczył Ks. Kanonik Jarosław Górski. Była ona sprawowana w intencji o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i szczęście wieczne dla poległych w Jej obronie. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe, a także władze samorządowej naszej gminy na czele z urzędującym Panem Wójtem Januszem Rutkowskim oraz Panem Wójtem - elektem Tomaszem Okulusem. Po zakończeniu liturgii złożono kwiaty pod okolicznościową tablicą znajdującą się na filarze parafialnej świątyni. Następnie w sali Gminnej Biblioteki jak co roku odbyła się akademia przygotowana przez nauczycieli i uczniów miedzeńskich placówek oświatowych. Słowa wprowadzenia, a także powitanie wszystkich przybyłych na uroczystość wypowiedziała Pani Dyrektor Dorota Kuczyńska. Podczas występów artystycznych śpiewano pieśni patriotyczne. Nie zabrakło także  Biegów Niepodległości w parku przy miedzeńskim Placu Wolności. Ostatnim rozgrzewającym akcentem był ciepły posiłek przygotowany w parafialnym Domu Pielgrzyma.

Parafialno - gminne obchody rocznicy odzyskania niepodległości były wyrazem troski i miłości do naszej lokalnej małej Ojczyzny oraz częścią świętowania w skali naszej Ojczyzny - Wielkiej Polski.

 

tekst: Ks. Piotr Karwowski

zdjęcia: Klaudia Sobolewska

ZDJĘCIA W GALERII

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.