Rekolekcje przed Komunią Świętą

REKOLEKCJE PRZED PRZYJĘCIEM PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

DLA DZIECI I RODZICÓW

Za zasadę w wielu polskich parafiach przyjęto, że przed pierwszą Komunią Świętą dzieci wraz z rodzicami wyjeżdzają na krótkie na ogół trzydniowe rekolekcje, bądź też uczestniczą w dniu skupienia. Czas ten ma za zadanie lepiej przygotować dzieci i ich rodziców do chwili spotkania z Jezusem Chrystusem w dwóch sakramentach: Eucharystii oraz Pokuty i Pojednania. Często jednak z wielu różnych przyczyn taki wspólny wyjazd w jednym terminie grupy osób przygotowującej się do tych sakramentów jest niemożliwy.

Dlatego dla wszystkich proponujemy AUDIO REKOLEKCJE, podczas których treści konferencji można słuchać lub czytać nie ruszając się z domu. Wszystko wyjaśnione jest w trzyminutowym wprowadzeniu. Następnie w ciągu ośmiu dni (niekoniecznie kolejno następujących po sobie) do wysłuchania jest osiem, ośmiominutowych konferencji. Podczas rekolekcji przydatny będzie także jedenastostronnicowy zeszyt z zadaniami (kolorowanka) dla dziecka do wydrukowania przez rodziców.

Czy osiem minut to dużo??? Bez wątpienia każdy rodzic kochający swoje dziecko poświęca mu każdego dnia więcej czasu niż osiem minut. Razem wszystkie audio konferencje w czasie całych rekolekcji zajmą jedynie nieco ponad godzinę. Warto poświęcić w ramach przygotowań do Komunii Świętej dodatkową godzinę na to, aby lepiej zrozumieć ten wielki dar miłości Jezusa.

Zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach. LINK

Ks. Piotr