Seminarium Odnowy Wiary

Dnia 26 kwietnia 2018 roku po wieczornej Mszy Świętej odbyło się drugie spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. W pierwszym tygodniu rozważań podręcznika rozważaliśmy temat Moje Życie, w którym staraliśmy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania dotyczące naszego życia i wiary.

Konferencje wygłosił ks. Adam Niewęgłowski z parafii Św. Andrzeja Boboli z Siemiatycz. Podkreślił, że Jezus chce być w centrum naszego życia, abyśmy przychodzili, patrzyli na Niego by w Nim upatrywać swojego Zbawienia gdyż On chce dać nam swoją Miłość. Każdy z nas zmaga się swoimi problemami i chce coś zmienić w swoim życia, a spotkania w grupach mają sprawić, że będziemy dostrzegać Jezusa. Ks. Adam zaprosił nas również aby dziś na adoracji Najświętszego Sakramentu zadać pytanie Czego szukam, Jezusa, relacji z Nim? Przed tym po konferencji było świadectwo Dawida, który opowiedział w jaki sposób spotkał Jezusa w swoim życiu i co się wydarzyło w tamtym momencie.

ZDJĘCIA

Dnia 4 maja 2018 roku po wieczornej Mszy Świętej odbyło się drugie spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. W drugim tygodniu rozważań podręcznika rozważaliśmy temat Bóg jest miłością, dobrej nowiny o tym , kim i jaki jest Bóg.

Konferencje wygłosił ks. dr. Robert Grzybowski, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Drohiczynie. Oznajmił, że trudno uwierzyć, że Bóg nas kocha, bo to Słowo jest nadużywane stąd ciężko pozwolić się Bogu kochać, przyjąć Miłość Bożą. Powiedział, że na Zbawienie nie trzeba zasłużyć, bo jest łaską daną nam za darmo, kiedy uwierzymy w Bożą Miłość to będziemy szczęśliwi, wolni, wtedy nie będziemy czuli się samotni, bez kompleksów, a nasze życie stanie się lekkie. Ludzie, którzy uwierzą w dobrą nowinę będą lgnąć do najsłabszych. Jeśli nie zrozumiemy Bożej Miłości to nie będziemy potrafili kochać, brata, sąsiada.

Świadectwo wygłosił Ryszard o tym jak Bóg zaczął być obecny w Jego życiu. Na Adoracji byliśmy zaproszeni by pozwolić się Bogu kochać. Ks. Robert przechodził z Najświętszym Sakramentem i stawał przy każdym by móc spojrzeć na Jezusa z bliska.

 

Dnia 10 maja 2018 roku po wieczornej Mszy Świętej odbyło się trzecie spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. W trzecim tygodniu rozważań podręcznika rozważaliśmy temat grzechu.

Konferencje wygłosił ks. Wiesław Niemyjski proboszcz z parafii Trójcy Przenajświętszej w Drohiczynie. Powiedział, że grzech jest byciem jak Bóg czyli to ja decyduję, co jest dobre, a złe. Największym zwycięstwem szatana jest to, że grzech jest dobrem i jest atrakcyjny. Skutkiem grzechu jest poczucie braku tożsamości byciu kochanym przez Boga, utrata wolności. Bez poczucia więzów miłości nie możemy się przyznać, że w naszym życiu jest dobrze. Przyznał, że najczęstszą wymówką na usprawiedliwienie grzechu jest stwierdzenie „bo wszyscy tak robią”. Świat wmawia nam, że wszelką cenę musimy być szczęśliwy. Przypomniał na koniec, że Duch Święty przekonuje nas o grzechu i w pokorze serca przyznajemy się do tego.

Następnie było świadectwo Jolanty, która opowiedziała o walce z grzechem w Jej życiu i jak poczuła się kochana przez Boga. Na końcu na Adoracji każdy mógł się zbliżyć do Najświętszego Sakramentu i powiedzieć Jezusowi o swoim grzechu, słabości.

 

Dnia 17 maja 2018 roku po wieczornej Mszy Świętej odbyło się czwarte spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. W czwartym tygodniu rozważań podręcznika rozważaliśmy temat Zbawienie w Jezusie Chrystusie, które jest misją ratunkową dla świata.

Konferencje wygłosił ks. Rafał Romańczuk, wikariusz z parafii Św. Wawrzyńca z Korytnicy. Wygłosił, że Pan Bóg zapowiedział, że przyjdzie Mesjasz, który naprawi relację z powodu grzechu pierworodnego. Wcześniej w prawie Mojżesza było sformułowanie „oko za oko”. Natomiast gdy przyszedł Pan Jezus to mówił by miłować swoich nieprzyjaciół, zawsze wybaczać. Jezus przez swoją mękę, śmierć i zmartchwystanie dokonał Zbawienia, naprawił naszą relację z Ojcem. Bóg zawsze ma wyciągniętą rękę do człowieka, ale zazwyczaj cofamy tą rękę przez grzech. Nie raz latami na modlitwie musimy prosić o tą relację, pozbyć się grzechów dzięki łasce Bożej. Stwierdził również, że jeśli w życiu spotka nas cierpienie, trudności to mogą się stać dla nas tym, co zbliży nas do Boga, a sprawi, że nie będziemy mieć pretensji dlaczego nas to spotyka, a przyjmiemy Jego wolę. Sakramenty są po to by osiągnąć Zbawienie.

Świadectwo powiedziała Ewa o tym jak na adoracji spotkała Pana Boga. Następnie na adoracji byliśmy zaproszeni by oddać Bogu nasz grzech, słabość. Najbliższe spotkanie Seminarium Odnowy Wiary 24 maja.

 

24 maja 2018 roku po wieczornej Mszy Świętej odbyło się kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. W piątym tygodniu rozważań podręcznika rozważaliśmy temat Wiary i było to zaproszeniem do wejścia w osobistą relację z Jezusem, bo wiara to krok by doświadczyć Zbawienia.

Konferencję wygłosił pochodzący z Miedzny ks. Sebastian Karwoski proboszcz w Montpellier w Francji. Powiedział żebyśmy nie zatrzymywali wiary dla siebie, a dzielili się nią by owocowała. Jezus mnie zbawił, a dlaczego nie doświadczam tego w swoim życiu, dlaczego wciąż popełniam te same błędy, odwracam się, zdradzam Pana Boga?  Dar Zbawienia będzie możliwy jeśli naszą odpowiedzią będzie nasza wiara. Bóg zaprasza nas do przyjaźni ze sobą. Jeśli ktoś chodzi do Kościoła i mówi, że wierzy, a nie ma relacji z Panem Bogiem to trudno mówić, że jest to prawdziwa wiara, a jest to jakieś przyzwyczajenie, obecność ciałem, nie duchem. Wiara jest zagłębieniem tego, co Bóg o sobie powiedział. Sama znajomość przykazań nie pozwoli nam iść dalej. Wiara jest odpowiedzią człowieka ponieważ mamy wolną wolę czy wierzymy w Pana Boga i On się nam nie narzuca. Jest również ona łaską, darem nie zasłużonym i jest dana, która trzeba przyjąć, a jej siłę możemy zobaczyć w trudnościach. W drugiej części konferencji ks. Sebastian opowiedział jak wygląda to wszystko w Francji. Świadectwo powiedziała Jolanta o tym jak Pan Jezus podczas kursu Nowe Życie dokonał zmiany w Jej życiu Na koniec mięliśmy Adorację. Z racji Święta Bożego Ciała następne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary będzie w piątek 1 czerwca po wieczornej Mszy Świętej.

 

1 czerwca 2018 roku po wieczornej Mszy Świętej odbyło się kolejne spotkanie Seminarium Odnowy Wiary. W szóstym tygodniu rozważań podręcznika rozważaliśmy temat nawrócenia by odkryć czym ono jest oraz czego oczekuje od nas Pan Bóg w tej sferze.

Konferencję wygłosił ks. Emil Skobel, wikariusz z Bazyliki Mniejszej w Węgrowie. Powiedział, że pierwszą  drogą do nawrócenia jest uświadomienie sobie, że jest ktoś wyższy nade mną, co może mi wszystko dać. Można być przy Panu Bogu całe życie i przeżyjemy to bardzo dogłębnie, a drugie to ktoś kto jest na skraju, ale przeżył coś mocnego, doświadczył Pana Boga, że teraz z Nim jest-był punkt zwrotny w jego życiu. Człowiek dążący do bliskości z Panem Bogiem jest na drodze do nawrócenia, stara się być co raz lepszym człowiekiem to zauważa w sobie więcej grzechów. Nawrócenie to decyzja przyzwolenia na działanie Pana Boga, oddania Bogu swojego życia, oddania grzechu. Jest też duże niebezpieczeństwo, że dobra materialne mogą przysłonić Pana Boga u których jest ich zbyt wiele. Nawrócenie jest konsekwencją wiary i relacji z Panem Bogiem i chcę Go poznawać co raz bardziej. Jest ono także decyzją, że ja chcę zmienić swoje życie i nie stawiam warunków Panu Bogu, chcę iść za Nim, bo Go kocham i oferuje mi dużo więcej. Jest to również zmiana myślenia, patrzenie na konsekwencje swojego czynu. Nawrócony człowiek to taki, który patrzy trochę ponad czasowo, nie wyłącznie przyziemnie. Jest on wolny od opinii, składa wszystko pod krzyż, wyrzeka się okazji do grzechu i szatana, a wybiera Jezusa.

Potem świadectwo o swoim nawróceniu powiedziała Agnieszka, a na koniec mieliśmy adorację.

Grzegorz Żeleźnicki

Spotkania Seminarium Odnowy Wiary odbywają się w czwartki.
Początek to Msza Święta o godzinie 18:00.

Najnowsze zdjęcie

Msze Święte

Niedziele i święta:
900, 1130, 1700
1015 - kaplica w Wólce Miedzyńskiej
1430 - kaplica w Międzylesiu
 
Dni powszednie:
700, 1700,
(700, 1800
w sezonie wiosenno-letnim).

 

Kontakt

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Zwiastowania NMP
ul. Kościelna 1
07-106 Miedzna
tel.: +48256918347
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Copyright © Parafia ZNMP w Miedznie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oparte o Joomla!, Afterburner i JoomGallery.